ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ 0-1 ΤΕΛΙΚΟ (Δημ. Στ. Αίγινας - 115' Βιδάλης σουτ)
Σαρωνικός Αίγινας (Γιάννης Χατζηράπτης): Μάππας, Βλάχος, Παπανικολάου,
Λουβαρης, Σπυριδάκης, Χατζηράπτης, Τσιρώνης, Μαστρογιάννης, Ντε Μπαρτόλο, Ντίλαν
Εθνικός (Μιχάλης Γρηγορίου): Σουλογάνης, Γκράϊμς, Παγώνης (46' Χαλαουάνι),
Καρακώστας, Μοσχογιάννης, Δήμος, Τσεμπερίδης, Σιλιγαρδάκης, Ζουαρί, Χαϊκάλης (70'
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Παπαπέτρου (Αθηνών) - ΒΟΗΘΟΙ: Νάρης, Νακόπουλος (Αθηνών)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Τσιρώνης, Λούβαρης, Παπανικολάου - Χαϊκάλης, Αλημπάς
Σχόλιο: "Είδε κι έπαθε" ο Εθνικός απέναντι στον Σαρωνικό, όμως στα τελευταία
λεπτά της παράτασης κατάφερε το τελειωτικό "χτύπημα" στην ομάδα της
Αίγινας. Το τέρμα του Βιδάλη στο 115' αποδείχθηκε "χρυσό" κι αρκετό για την ομάδα του Πειραιά προκειμένου να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση του δεύτερου τη
τάξει θεσμού.

ΠΑΟΝΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1-0 (Δημ. γηπ. Νέων Επιβατών - 17' Ασλανίδης σουτ)
Στο 55' οριζόντιο δοκάρι ο Κατσιανός
ΠΑΟΝΕ (Γιώργος Καδόπουλος): Διαμαντόπουλος, Σακαλής, Μπεχλιβανίδης, Κώτσου,
Γιαντσέλης, Καραμανλής, Ασλανίδης, Ελληνίδης (75' Τσουκάνης), Τσαγκουρίδης, Κατσιανός
(82' Σπαθάρας), Λεπτοκαρύδης (70' Παναγιωτόπουλος).
Ηλιούπολη (Νίκος Παντέλης): Θέμελης, Ρουσσάκης, Ψαρρής, Νικολόπουλος (82' Γκιάτης),
Παραράς, Δημήτρης, Παπαδημητρίου, Τουρέ, Μπολμποτσιάν (62' Σικαλιάς), Στεφανίδης,
Κρητικός.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Θάνος (Ηπείρου) - ΒΟΗΘΟΙ: Μενεξής, Σαπαρδάνης (Σερρών)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Καραμανλής, Κατσιανός, Παναγιωτόπουλος - Δημήτρης, Παραρά
Σχόλιο: Ο ΠΑΟΝΕ πέτυχε την έκπληξη και πέρασε στην τρίτη φάση του Κυπέλλου αποκλείοντας την Ηλιούπολη, της οποίας επιβλήθηκε 1-0. Οι φιλοξενούμενοι, που
παρατάχθηκαν με σημαντικές απουσίες στον αγωνιστικό χώρο (Τσιώλης, Σαρμιέντο,
Νατσέφσκι), προσπάθησαν να ισοφαρίσουν στην επανάληψη, όμως δεν τα κατάφεραν.
ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 1-4 (Γηπ. ΠΟ Ατσαλένιου - 16:45)
(90+3' Καραδέμητρος φάουλ - 4' Φαμπίνιο κεφ, 36' Ουκάρ σουτ, 58' Χωριανόπουλος κεφ,
79' Πασάς σουτ) - Στο 93' κόκκινη ο Πλάτανος
Ατσαλένιος (Γιάννης Ταουσιάνης): Σινάνης, Ορφανουδάκης, Γεωργόπουλος, Κουτσάκης
(68' Ματθαιάκης), Καστελλιανάκης (68' Καραδέμητρος), Κατσούλης, Συσκάκης (83'
Μεταξάκης), Χατζηανδρέου, Πολεμαρχάκης, Αργέντης, Γενιτσαρίδης.
Εθνικός Αστέρας (Αντώνης Μανίκας): Γουμάγιας, Καρατζάς, Τραορέ (82' Φραγκής),
Κριπιντίρης, Χωριανόπουλος (72' Γκαρσία), Μπενίσκος, Ουκάρ, Δημόπουλος, Κολόκας,
Πλάτανος, Φαμπίνιο (57' Πασάς).
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Χατζής (Δ. Αττικής) - ΒΟΗΘΟΙ: Παστρωμάς, Τζωρτζάκος (Δ. Αττικής)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Πλάτανος - ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Πλάτανος (2η κίτρινη)
Σχόλιο: Κάνοντας τραγικά λάθη στην άμυνα, ο Ατσαλένιος γνώρισε την συντριβή από τον
Εθνικό Αστέρα με 1-4 κι αποχαιρέτησε το Κυπέλλο. Ένα γκολ στο πρώτο λεπτό, έκανε πιο
εύκολο το έργο του Εθνικού Αστέρα στο παιχνίδι με τον ΠΟΑ. Η ομάδα της Καισιαριανής
έφτασε στην επικράτηση, έχοντας απόλυτη ευστοχία στις ευκαιρίες που δημιούργησε στην
περιοχή του Ατσαλένιου.
ΑΝΑΓ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ - ΟΦΗ 0-2 ΤΕΛΙΚΟ (Δημ. Στ. Γιαννιτσών - 16:45)
(30', 83' Μανούσος σουτ)
15' Σε σύγκρουση με αντίπαλο, ο Νατσούρας του ΟΦΗ χτύπησε στο φρύδι, όπου και
χρειάστηκε να του τοποθετηθούν επτά ράμματα
Αναγέννηση Γιαννιτσών (Στέφανος Μπορμπόκης): Σίσκος, Τσιλιγγερίδης, Μοσχάκης,
Δούμας, Κατσόγλου (46' Ιορδανιδης Ν.), Σουμάχερ, Κόνχαρτ (55' Στεφανιδης), Παπαγερίδης,
Ιορδανίδης Γ., Ραπτόπουλος, Ζαρογιάννης (76' Καρυοφίλης).
ΟΦΗ (Παπαβασιλείου-Σηφάκης): Βεζυρίδης, Σταυρακάκης, Κωνσταντινίδης, Νατσούρας,
Μπερτίν, Κοκκινάκης, Λάμεσιτς, Μπουτ, Μαρίνκοβιτς (56' Αγρίτης), Μανούσος,
Περογαμβράκης (80' Πάνος).
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αρετόπουλος (Τρικάλων) - ΒΟΗΘΟΙ: Παρασκευούδης, Πολυμενίδης (Δράμας)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Παπαγερίδης - Περογραβάκης, Λάμεσιτς, Μανούσος
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: -
Σχόλιο: Πολύ πιο δύσκολη νίκη από ότι μαρτυρά το 0-2 πέτυχε ο ΟΦΗ, που πέρασε από τα
Γιαννιτσά κόντρα στην τοπική Αναγέννηση για την 2η φάση του θεσμού του Κυπέλλου. Το
δεύτερο γκολ που πέτυχαν οι Κρητικοί σε ανύποπτη φάση στο β' μέρος, έκρινε την τελική
έκβαση. Πρωταγωνιστήε του ΟΦΗ ο Μανούσος που σκόραρε και τα δυο τέρματα της ομάδας
του.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ 2-3 (Δημ. Γηπ. Περιβολίων - 16:45)
(12' Πάγκαλος κεφ, 20' Δράκος σουτ - 8' Σαπάνης σουτ, 72', 76' Χατζηπαντελίδης)
Στο 44' δοκάρι ο Ρεπετσάς - Στο 51' δοκάρι ο Δράκος
Πλατανιάς (Χρήστος Βασιλείου): Καραγκούνης, Ζαπρόπουλος, Χαϊδάκης, Ρεπετσάς (46'
Ιγνατιάδης), Τσαρτσίδης, Πότσι, Μπόλος, Δράκος, Πάγκαλος, Κατσικοκέρη, Καρύμπας.
Θρασύβουλος (Νίκος Κεχαγιάς): Μπαρτζώκας, Ζαπρόπουλος, Μίχος, Πιπίνης,
Χαραλαμπάκης, Σαπάνης, Παληγεώργος, Κατσίκης (65' Χατζηπαντελίδης), Γκονζάλο,
Καραμαλίκης, Ντελγκάδο.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αποστολίδης (Πειραιά) - ΒΟΗΘΟΙ: Κωστάκος, Φώσκολου (Πειραιά)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: - ΚΟΚΚΙΝΕΣ: -
Σχόλιο: Ο Πλατανιάς αποκλείστηκε από την συνέχεια του κυπέλλου Ελλάδας, χωρίς να το
αξίζει, μετά την ήττα με 2-3 από τον Θρασύβουλο. Η ομάδα του Χρήστου Βασιλείου ήταν
πολύ καλύτερη από τους "πράσινους", όμως δύο γκολ μέσα σε πέντε λεπτά της
στέρησαν την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου. Ο Θρασύβουλος
"χτύπησε" με την χρυσή αλλαγή του Νίκου Κεχαγιά, τον Χατζηπαντελίδη.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓ. - ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 2-2 (3-4 πεν) (Δημ.
Αναγεννήσεως -
16:
45 )
(42' Φ. Σαμουηλίδης σουτ, 84' Γαϊδαρτζής σουτ - 34' , 79' πεν Μπεκιάρης σουτ)
Στο 93' δοκάρι ο Στεφανίδης Οδυσσέας Αναγέννησης (Μπάμπης Χρυσοστομίδης): Χ. Σαμουηλίδης, Αμαραντίδης, Ν. Σαμουηλίδης, Καρυπίδης, Παυλίδης, Σαμαράς, Γαϊδαρτζής, Λεωνίδας, Φ. Σαμουηλίδης, Καπράνας, Παντίδης.
Αγροτικός Αστέρας (Γιώργος Φοιρός): Διλμπέρης, Παπαδόπουλος, Κρουσταλέλης (70'
Δεινόπαπας), Χασιώτης, Βαγγελόπουλος, Κούτσης, Μπεκιάρης (90' Ναλμπάντης),
Σκλιοπίδης, Τσούκλης, Μπλαζέφσκι, Γέβτζοβιτς (60' Στεφανίδης).
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κομίνης (Θεσπρωτίας) - ΒΟΗΘΟΙ: Καπουτσής (Μακεδονίας), Ξενακίδης (Κοζάνης)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Σκλιοπίδης, Τσούκλης, Χασιώτης, Κρουσταλέλης - ΚΟΚΚΙΝΕΣ: -
Σχόλιο: Έπρεπε να περάσουν 120 και πλέον λεπτά για να προκριθεί ο Αγροτικός Αστέρας
στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος, αφού ο Οδυσσέας Αναγέννησης αποδείχθηκε
δυνατός αντίπαλος και το παιχνίδι στην κανονική του διάρκεια έληξε 2-2. Κάτω από
αφόρητη ζέστη και υπό το βλέμμα 500 περίπου φιλάθλων των γηπεδούχων, καθώς και 50
φιλάθλων του Αγροτικού Αστέρα, οι δύο ομάδες επιδόθηκαν σε ιδιαίτερα σκληρό παιχνίδι,
με πάθος και ένταση. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Διλμπέρης που απέκρουσε δύο πέναλτυ
των Σερραίων.
ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ 1-3 (Δημ. Γηπ. Κρανούλας - 16:45)
(11' Λαζαρίδης κεφ - 25' Γιόνδης κεφ, 77' Μακράκης κεφ, 90+1' Λανγκλέ φάουλ)
Δόξα Κρανούλας (Γιώργος Λαδιάς): Κουβεντάρης, Γραμμόζης (70' Ντίξον), Διαμάντης,
Μπλέτσας, Τασιούλας (88' Καραμπίνας), Καραγιαννίδης, Κάκος,Χήρας, Σταμούλης,
Τσιατούρας, Λαζαρίδης (27' λ.τρ. Παπαδόπουλος).
Ιωνικός (Ιωάννου-Ράπτης): Πουρής, Μπάγιτς, Τζανετάκος (62' Σιδέρης), Γεωργίου,
Τσολακούδης (91' Τσερκέζος), Γιόνδης, Μακράκης, Γάλας (70' Μίλερ), Παπαζούδης Απ.,
Παπαζούδης Σωτ., Λαγκλέ.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Πρωτοψάλτης (Κέρκυρας) - ΒΟΗΘΟΙ: Ρηγόπουλος, Χρυσόπουλος (Αχαΐας)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μπάγιτς - ΚΟΚΚΙΝΕΣ: -
Σχόλιο: Η Δόξα Κρανούλης φάνηκε ικανή να κάνει την μεγάλη έκπληξη στο Κύπελλο
Ελλάδας, όμως το γκολ του Λαζαρίδη με κεφαλιά στο 11ο λεπτό δεν είχε συνέχεια. Ο
Ιωνικός αντέδρασε και κατάφερε να ισοφαρίσει με την κεφαλιά του Γιόνδη στο 25ο λεπτό.
Η ομάδα της Νεάπολης ήταν καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο όπου πέτυχε δύο γκολ ακόμ
και "σφράγισε" την πρόκριση, υπό το βλέμμα του Στράτου
Βουτσακέλη που βρέθηκε στις εξέδρες.
ΒΕΡΟΙΑ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 0-2 (Δημ. Στ. Βέροιας - 19:00)
(28' Λόπες φάουλ, 31' Γκούρμα σουτ)
Στο 46' οριζόντιο δοκάρι ο Μαντζιαρίδης
Στο 50' δοκάρι ο Γκούρμα
Βέροια (Στέφανος Γαϊτάνος): Ανδριόπουλος, Τσουλφίδης (58' Μυροφορίδης), Καπίας,
Τζημογιάννης, Μαντζιαρίδης, Ένκβιστ, Τριάντος (46' Σεφερίδης), Καλτσάς, Παυλίδης,
Καραγιάννης, Αστράουσκας (46' Νούτσος).
Παναιτωλικός (Σίνισα Γκόγκιτς): Μπαμπανιώτης, Κατεμής (81' Μπακάκης),
Αναστασιάδης, Γκόλιας, Μόρετς, Μουμίν, Δέντσας, Χάτζιτς (73' Ζουρούδης), Γκούρμα,
Λόπες, Μπαρτελότο (63' Παλαιολόγος).
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βαλιώτης (Λάρισας) - ΒΟΗΘΟΙ: Νατσούλας (Λάρισας), Γεωργιάδης (Κοζάνης)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Καλτσάς, Καπίας, Σεφερίδης - ΚΟΚΚΙΝΕΣ: -
Σχόλιο: Η Βέροια του Στέφανου Γαϊτάνου έχασε στην έδρα της με 0-2 από τον
Παναιτωλικό, όμως αισθάνεται αδικημένη τόσο από το αποτέλεσμα, καθώς ήταν καλύτερη
από τους φιλοξενούμενους, όσο και από την διαιτησία. Την αναμέτρηση παρακολούθησαν
περισσότεροι από 1.000 φίλαθλοι, ανάμεσά τους και 30 οπαδοί του Παναιτωλικού.
ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ - ΑΝΑΓ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 1-0 (Δημ. Στ. Τρικάλων - 19:00)
(53' Μανουσάκης σουτ)
Τρίκαλα (Γιώργος Βαζάκας): Τόλιος, Καρράς, Προβατίδης, Γιώτας, Θεοδοσιάδης,
Σαββίδης, Τελκίνσκι (78' Τροϊρης), Μανουσάκης, Γκαρόζης, Ένοκ (89' Γεωργίου), Ταμέρους
(60' Καλόγηρος).
Αναγέννηση Καρδίτσας (Περικλής Αμανατίδης): Κουτσόπουλος, Κουρτεσιώτης (81'
Μπιτέλης), Αγγελόπουλος, Ιασωνίδης (57' Βέλα Τζούνιορ), Φέρστερ, Μάριαν, Βούκοβιτς,
Διγκόζης, Γκόγκας, Μπουντούρης, Χατζηρίζος (57' Μελαμπιανάκης).
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σέγκος (Εύβοιας) - ΒΟΗΘΟΙ: Ασημάκης, Ζυγούρης (Αιτωλοακαρνανίας)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Καλόγηρος, Σαββίδης, Ενόκ - Γκόγκας, Μελαμπιανάκης, Αγγελόπουλος,
Καρράς, Φέρστερ - ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 90+4' Θεοδοσιάδης
* Ο παίκτης της Αναγέννησης Κώστας Ιασωνίδης τραυματίστηκε λίγο πριν την επίτευξη
του τέρματος για την ομάδα των Τρικάλων και με ασθενοφόρο μεταφέρθηκε στο
νοσοκομείο.
*Πανικός επικράτησε μετά την λήξη του αγώνα ανάμεσα στα Τρίκαλα και την Αναγέννηση
Καρδίτσας. Οπαδοί των Τρικάλων πέταξαν πέτρες στους παίκτες της Αναγέννησης
Καρδίτσας οι οποίοι έτρεχαν πανικόβλητοι να κρυφτούν στα αποδυτήρια. Οι πέτρες
έπεφταν βροχή και παραλίγο μάλιστα να τραυματιστεί ο Μανουσάκης. Δεν ήταν ωστόσο το
ίδιο τυχερός ο παράγοντας του ΑΟΤ, Άκης Ντίμτσας ο οποίος δέχθηκε πέτρα στο πόδι.
Σχόλιο: Μετά από σπουδαία εμφάνιση ο ΑΟ Τρίκαλα νίκησε 1-0 την Αναγέννηση
Καρδίτσας και την πέταξε έξω από την συνέχεια του Κυπέλλου Ελλάδος. Υπήρχαν στιγμές
που ο ΑΟΤ έπιασε σπουδαία απόδοση και δεν είναι υπερβολή να σημειωθεί ότι το τελικό
σκορ τον αδικεί καθώς θα μπορούσε να σημειώσει και άλλα τέρματα. Πάνω απο 6000
φίλαθλοι τον αποθέωσαν στο τέλος του αγώνα, πικάροντας παράλληλα τους περίπου 500
Καρδιτσιώτες που βρέθηκαν στο γήπεδο.
ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ 1-1 (5-3 πεν) (Δημ. Στ. Φυλής - 19:00)
(5' Καραμάνος σουτ - 25' Μιλόσκοβιτς κεφ)
Ασπρόπυργος (Κυριάκος Μίχας): Δράμπαλης, Χουστουλάκης, Δημόπουλος,
Χαλιμούρδας, Κριαράς, Μποταίτης, Κατσικάρης, Δημάκης, Ζαχαρόπουλος, Σαββίδης,
Καραμάνος.
Διαγόρας (Παύλος Δερμιτζάκης): Βελλίδης, Δήμου, Κωνσταντινίδης, Σολάκης, Ρούσεφ,
Μιλόσκοβιτς, Μπακομήτρος, Ουέλινγκτον, Κορακάκης, Τσιάτσιος, Πουλόπουλος.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Καραγκούνιας (Αχαΐας) - ΒΟΗΘΟΙ: Παπανικολάου, Ψυχογιός (Κορίνθου)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Δημόπουλος, Χαλιμούρδας - Δήμου, Κωνσταντινίδης, Ταραχούλσκι.
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: -
Σχόλιο: Δικαιοσύνη αποδόθηκε χθες στο ματς της Φυλής, με την ομάδα του Ασπρόπυργου
να είναι καλύτερη από τον Διαγόρα στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, ωστόσο
χρειάστηκε η "ρουλέτα" των πέναλτι προκειμένου να πάρει τη νίκη-πρόκριση.
Ουσιαστικά, η τύχη (που χρειάζεται πάντα στη διαδικασία των πέναλτι) ευνόησε την ομάδα
που απέδωσε καλύτερα στο μεγαλύτερο κομμάτι της αναμέτρησης, με τους νεοφώτιστους
στη Γ' Εθνική να κάνουν την έκπληξη και να παίρνει το... εισιτήριο για την επόμενη φάση
του θεσμού.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 0-1 (Γηπ. Μακεδονικού - 19:00)
(112' Καλί κεφ)
Στο 12' οριζόντιο δοκάρι ο Κόντος - Στο 18' δοκάρι ο Αθανασιάδης
Στο 59' δοκάρι ο Αποστολίδης
Μακεδονικός (Γιώργος Μαραντάς): Κελπέκης, Παϊζάνος (20' λ.τ Αποστολίδης),
Αβραμίδης, Τσουμάνης, Τσιαντούλης, Γέλοβατς (91' Γκόμεζ), Τσάτσος, Γεωργιάδης,
Χασομέρης (67' Ναζλίδης), Μαϊστρέλης, Χασάνογλου.
Πανσερραϊκός (Γκιγέρμο Όγιος): Κυριακίδης, Παπάζογλου, Κάστρο, Γεωργίου,
Γαλανόπουλος, Σκάγκλια (70' Ρούτσης), Κόντος (83' Γκούρτσας), Τάντιτς, Κωνσταντινίδης,
Αθανασιάδης, Γεωργιάδης (100' Καλί).
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κεμεντσετσίδης (Κιλκίς) - ΒΟΗΘΟΙ: Σιδηρόπουλος, Ναλπάντης (Κιλκίς)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μαϊστρέλης, Τσουμάνης, Αποστολίδης - Σκάγκλια
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Μαϊστρέλης 120' (2η κίτρινη)
Σχόλιο: Συγκλονιστικό ήταν το παιχνίδι ανάμεσα στον Μακεδονικό και τον Πανσερραϊκό,
που διεξήχθη στο γήπεδο του Μακεδονικού για την β' φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Η ομάδα
του Γκιγέρμο Όγιος πήρε την πρόκριση στην παράταση, χάρη σε τέρμα του Καλί αστο 112',
ενώ μέχρι εκείνο το σημείο η τύχη του αγώνα κρεμόταν σε μια κλωστή.
ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 2-3 ΤΕΛΙΚΟ (Δημ. Στ. Κορίνθου - 19:30)
(10' Ποπιέλα σουτ, 32' Σκαρμούτσος σουτ - 45' Ψυχογιόπουλος σουτ, 65' Καμινιώτης σουτ,
79' Αθανασόπουλος σουτ)
Κόρινθος (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Καλομοίρης, Ζουλιώτης, Φίλης, Καλογιαννίδης,
Ποπιέλα, Αρχοντούλης, Αντρέεφ (62' Χώνος), Ρεκλείτης (82' Βαρούχας), Σκαρμούτσος,
Νταμιάνο, Νικολόπουλος (83' Καραπέτσας).
Καλαμάτα (Νίκος Κακαλέτρης): Μπαλτιμάς, Μανιάτης, Α. Κωνσταντόπουλος,
Ψυχογιόπουλος, Νταϊφώτης (46' Καλαγκάνης), Χ. Κωνσταντόπουλος, Ηλιόπουλος,
Ροντρίγκεζ (60' Καμινιώτης), Σκαρλάτος, Δασκαλάκης (82' Πουρτουλίδης), Αθανασόπουλος.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βασιληάς (Βοιωτίας) - ΒΟΗΘΟΙ: Νικολαδός, Λιανός (Αθηνών)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Καλογιαννίδης - Χ. Κωνσταντόπουλος, Α. Κωνσταντόπουλος, Νταϊφώτης
Μπαλτιμάς
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: -
Σχόλιο: "Παλικάρια" αποδείχθηκαν οι ποδοσφαιριστές της Καλαμάτας στη
συνάντηση με αντίπαλο τον ΠΑΣ Κόρινθος. Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0 από το
πρώτο ημίχρονο, οι παίκτες της "μαύρης θύελλας" δεν παράτησαν ποτέ το
παιχνίδι, φτάνοντας στην απόλυτη ανατροπή του σκορ με εκπληκτική αντεπίθεση στο β'
μέρος, με αποτέλεσμα να φύγουν νικητές από τον Ισθμό, "τσεκάροντας" έτσι το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Πηγή:mikriliga.com