Weather - Καιρός

Κυριακή 12 Σεπτεμβρίου 2010

Φιλική νίκη ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ

Φιλική νίκη επί του Παναρκαδικού
Με 0-2 επικράτησε στο εκτός έδρας φιλικό παιχνίδι στην Τρίπολη επί του Παναρκαδικού η ερασιτεχνική ομάδα της Καλαμάτας, παρουσιάζοντας ένα καλό πρόσωπο και μαχητικότητα, έχοντας και αρκετές ελλείψεις ποδοσφαιριστών. Πέραν της νίκης έγιναν και αρκετά λάθη τόσο αγωνιστικά όσο και τακτικής... Στο γήπεδο βρέθηκαν και περίπου 30 Καλαματιανοί φίλαθλοι που ενίσχυσαν τις προσπάθειες των παικτών του Μάνα.
Από την άλλη, σύμφωνα με το arcadia-sports, oι "πράσινοι" του Τάκη Δημητρέλη δεν έπιασαν καλή απόδοση παρά μόνο στο πρώτο μισάωρο του αγώνα, περίπου μέχρι τη στιγμή που η Καλαμάτα άνοιξε το σκορ. Τα "στημένα" στοίχισαν σε ακόμα ένα παιχνίδι στους γηπεδούχους.

Το φιλμ του αγώνα
και οι συνθέσεις των ομάδωνΠαναρκαδικός: Ζαντιώτης, Μέλλος, Μπούτας, Ιωάννου, Τσιόγκας, Δήμος, Κοσκολός, Μπακογιαννάκης, Λαγός Σπ., Τζιανής, Αποστολόπουλος
Έπαιξαν και οι Σελλής, Κουλόπουλος, Πετρόπουλος, Χρονόπουλος, Λαγός Γ., Κουρόγιωργας,
Καλαμάτα: Λυμπερόπουλος, Αλεξανδρόπουλος, Κωνσταντόπουλος Α., Μπαστακός, Μπλέτσας, Τσαγκαράκης, Γαλανόπουλος, Σισμανίδης, Αγγελόπουλος, Γρηγορακάκης, Δημητρακόπουλος.
Έπαιξαν και οι Σαμπάν, Πολίτης, Εμμανουήλ, Παπαδόπουλος,

Α' Ημίχρονο
12' σέντρα-σουτ Λαγός άουτ
26' 0-1 ο Δημητρακόπουλος εκτέλεσε φάουλ, ο Αγγελόπουλος κοντρόλαρε και σούταρε στα δίχτυα
28' Μπαλιά Μπακογιαννάκη, σουτ Αποστολόπουλος άουτ
39' Σουτ Τζανής μετά από πάσα του Μέλλου
40' ο Αγγελόπουλος ανατρέπεται από τον Τσιόγκα, πέναλτι για την Καλαμάτα
41' Εκτέλεσε ο Δημητρακόπουλος, απέκρουσε ο Ζαντιώτης
44' ο Αγγελόπουλος τετ-α-τετ, καθυστέρησε και κόπηκε

Β' Ημίχρονο
49' ο Αγγελόπουλος τετ-α-τετ, πάλι καθυστέρησε και κόπηκε ξανά
55' Ανάποδο ψαλίδι Αγγελόπουλος λίγο άουτ
65' ο αγώνας διακόπηκε προσωρινά για τρία λεπτά, επειδή φίλαθλοι της Καλαμάτας πετούσαν μπουκάλια στο βοηθό Βεργέτη
64' 0-2 ο Σισμανίδης ωραία ενέργεια και γύρισμα, Αγγελόπουλος πλασέ γκολ
82' κεφαλιά Μπαστακός λίγο άουτ