Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2010

Ασταμάτητη ΚΑΙ στην Ζάκυνθο

Δ΄ ΕΘΝΙΚΗ (6ος ΟΜΙΛΟΣ):

Το «τρένο» της Καλαμάτας δεν σταμάτησε ούτε στο Μαχαιράδο (0-2)

Η «Μαύρη Θύελλα» πιστοποίησε και στο Μαχαιράδο την ανωτερότητά της στο φετινό πρωτάθλημα και πέρασε… «τρένο» και από την Ζάκυνθο με 2-0, κάνοντας το 11 στα 11!!! Για άλλη μία Κυριακή η ομάδα του Έλβιο Μάνα δεν δέχτηκε τέρμα.
Από την άλλη, οι παίκτες του Μαχαιράδου ήταν άτυχοι αφού δύο φορές «σημάδεψαν» τα δοκάρια του Λυμπερόπουλου.
Το zantesport.gr σας μετέφερε το κρίσιμο παιχνίδι του Μαχαιράδου, λεπτό προς λεπτό.

ΜΑΧΑΙΡΑΔΟ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ 0-2
ΕΝΑΡΞΗ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
15′ Αναγνωριστικό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες με τον δυνατό αέρα να μην ευνοεί καμιά από τις δύο. Εντύπωση έχουν προκαλέσει οι φίλαθλοι της Καλαμάτας που δεν έχουν σταματήσει να τραγουδούν για την ομάδα τους.
17′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα ύστερα από τραυματισμό του Αρκαδιανού. Στη θέση του πέρασε ο Μπάμπης Αντίοχος.
28′ Η πρώτη αξιόλογη φάση στο παιχνίδι μετά από έξυπνο φαλτσαριστό σουτ του Τσάνη έξω από μεγάλη περιοχή, η μπάλα μόλις άουτ.
35′ ΓΚΟΛ.. Σε φάση διαρκείας στα καρέ του Τσιλίκη, ο Τσαγκαράκης έκανε το γέμισμα και η μπάλα με τη βοήθεια του αέρα κατέληξε στα δίχτυα. Στη φάση του γκολ ο τερματοφύλακας Τσιλίκης δε συμμετείχε διότι νόμιζε ότι θα διακοπεί ο αγώνας εξαιτίας του τραυματισμού του Καλαμαρά.
45′ ΔΟΚΑΡΙ… Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νικολόπουλου, η μπάλα βρήκε στο τείχος και πέρασε κόρνερ. Στην εκτέλεση του κόρνερ, ο Προκόπης έπιασε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Μεγάλη ευκαιρία για το Μαχαιράδο.
ΤΕΛΟΣ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 0-1

ΕΝΑΡΞΗ Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
55′ Αλλαγή για την Καλαμάτα, τη θέση του Σεισμανίδη πήρε ο Κωνσταντόπουλος.
65′ Σε αυτά τα λεπτά έχουμε πολύ γρήγορο παιχνίδι με την μπάλα να παίζει κατά μήκος όλου του γηπέδου. Σε αυτό το λεπτό ο Αγγελόπουλος ήρθε τετ α τετ με τον Τσιλίκη αλλά ο τελευταίος μπλόκαρε.
66′ Αλλαγή για την Καλαμάτα. Βγήκε ο Αγγελόπουλος και μπήκε ο Γρηγοράκης.
71′ Ευκαιρία για το Μαχαιράδο, σέντρα από δεξιά του Ματαράγκα, έπιασε την κεφαλιά ο Νικολόπουλος, η μπάλα μόλις άουτ.
71‘ Αλλαγή για την Καλαμάτα. Βγήκε ο Μπλέτσας και μπήκε ο Γκίκα.
73′ ΓΚΟΛ… Δυνατό σουτ έξω από την περιοχή του Αγγελόπουλο και 0-2.
77′ Δύο αλλαγές για το Μαχαιράδο, βγήκαν Ματαράγκας και Σταμίρης και μπήκαν Ραυτόπουλος και Βοζαϊτης.
86′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βοζαΐτη, ο Λυμπερόπουλος έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ.
90′ ΔΟΚΑΡΙ… Σέντρα Βοζαΐτη, κεφαλιά Τσάνη και η μπάλα στο αριστερό δοκάρι.
TEΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 0-2
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΟΜΑΔΩΝΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΧΑΙΡΑΔΟΥ (Γούλιαρης-Καλαμαράς): Τσιλίκης Ν, Καλαμαράς, Προκόπης, Βυθούλκας, Νικολόπουλος, Αρκαδιανός(17′ Αντίοχος Μπ), Τσάνης, Σταμίρης(77 Ραυτόπουλος), Πάστρας, Ματαράγκας(77 Βοζαΐτης), Κακολύρης.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Μάνα): Λυμπερόπουλος, Νικητόπουλος, Δρούγας, Μπαστάκος, Μπλέτσας (71′ Γκίκα), Τσαγκαράκης, Σεισμανίδης(55′ Κωνσταντόπουλος), Αθανασόπουλος, Αγγελόπουλος (66' Γρηγοράκης), Αλεξανδρόπουλος, Τσόπελας.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΣΤΥΛΙΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΑΙΤ/ΝΙΑΣ)
ΒΟΗΘΟΙ: ΑΣΗΜΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ – ΖΥΓΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΑΙΤ/ΝΙΑΣ)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 58΄ Νικολόπουλος / 57΄ Νικητόπουλος
ΚΟΚΚΙΝΕΣ:
ΠΑΡΑΛΕΙΠΟΜΕΝΑ:

*Περίπου 70-80 άτομα εχουν ταξιδέψει από την Καλαμάτα για να παρακαλουθήσουν την αγαπημένη τους ομάδα. Έχουν πιάσει τη δεξιά πλευρά της κερκίδας και έχουν αναρτήσει πολλά πανό της «Μαύρης Θύελλας».
*’Οπως μας ενημέρωσε το Δ.Σ. του Αστέρα Μαχαιράδου, πριν την έναρξη του αγώνα θα βραβευτεί ο Δήμαρχος Αρτεμισίων κ. Αντώνης Αντίοχος Μπαλιακράς για την προσφορά του στο σωματείο.
*Λίγα λεπτά πριν την έναρξη του παιχνιδιού η κερκίδα είναι σχεδόν γεμάτη με φιλάθλους και αναμένεται να γεμίσει.
*Οι φίλαθλοι της Καλαμάτας έχουν δημιουργήσει μια φοβερή ατμόσφαιρα στην κερκίδα!!!